متن سربرگ خود را وارد کنید

صفرشویی

به دلیل استفاده طولانی مدت از خودرو فضای داخل آن دچار آلودگی محیطی می شود. این کثیفی و آلودگی به مرور زمان وارد بافت اجزای آن می شود و به این راحتی قابل پاک کردن نمی باشد. بنابراین برای رفع آن به تمیزکاری عمیق که به آن صفرشویی می گویند نیاز است. رینگ ها و شلگیرها، موکت کف کابین و صندوق عقب، صندلی‌ها، داشبورد ورودری، سقف، موتور و دریچه‌ها  قسمتهایی از خودرو هستند که شامل صفر شویی می شوند.

مراحل انجام صفرشویی خودرو به شرح زیر می‌باشد:

  1. صفرشویی رینگ‌ها و شلگیرها‌ : در این مرحله، رینگ ها جهت انجام صفرشویی باز می شود و سپس با مواد رینگ شویی و بخارشویی شلگیرها و دیسک ها ، کلیپرها به صورت دقیق شسته می شود.      
  2. صفرشویی موکت کف خودرو و صندوق: در این مرحله موکت های کف صندلی ها جهت صفرشویی باز می شود. سپس با استفاده از جارو برقی صنعتی کف خودرو تمیز می شود. و بوسیله فرچه زبر و نرم به صورت عمقی، خاکی که دربافت موکت نفوذ کرده بیرون کشیده می شود و توسط جاروبرقی تمیز می شود.
    به منظور دسترسی بهتر جهت نظافت و صفرشویی موکت کف خودرو، صندلی‎های کابین باز می‌شوند. پس از ازبین بردن خاک کف خودرو مواد روی موکت اسپری می شود و به وسیله فرچه موکت کف خودرو تمیز می شود.و سپس با استفاده از دستگاه وکیوم مواد صفر شویی از کف خودرو کشیده می شود.
  3. صفرشویی صندلی:در صورتی که صندلی ها چرمی باشد ازمواد مخصوص پاک کننده چرم و فرچه استفاده می شود تا صندلی ها جرم زدایی شود. برای صندلی های پارچه ای پس از پاشیدن مواد صفر شویی و استفاده از فرچه به وسیله دستگاه وکیوم بافت صندلی تمیز می شود.

4. صفرشویی سقف: از دستگاه تورنادوگان برای صفر شویی سقف خودرو استفاده می شود. در مخزن این دستگاه مواد صفر شویی ریخته شده وبا فشار هوای قوی مواد صفر شویی به وسیله هوا بر روی ناحیه پخش شده و کثیفی از داخل بافت موکت خارج می شود. از مزیت این روش این است که بافت سقف آسیب نمی بیند چرا که مانند روش های سنتی به کشیدن دستمال و فرچه نیاز نمی باشد.

5. موتورشویی:
پس از پوشاندن قطعات و سوکت‌های برقی، بر روی موتور خودرو مواد مخصوص موتورشویی اسپری می‌شود. وظیفه مواد موتورشوی، رقیق کردن چربی‌ها و روغن موجود بر روی اجزای موتور می‌باشد. پس از آن مجدداً به وسیله دستگاه تورنادورگان، مواد تمیز کننده با فشار کم هوا بر روی اجزای موتور پخش می‌شود تا کثیفی‌هایی که در مرحله اول از سطح موتور جدا نشده‌اند، جدا شوند. سپس به وسیله فرچه هایی با سایزهای مختلف، در قسمت‌هایی که دسترسی محدودی دارند تمیزکاری انجام می‌شود و بعد از آن به وسیله بخار و دستمال، مواد موتورشوی آغشته شده به چربی‌های اجزای موتور، تمیز می‌گردند تا موتور هم حدالامکان به حالت اولیه و صفر خود باز گردد. در پروسه موتورشویی، نباید از آب با فشار مستقیم استفاده شود.

6. تصفیه هوای داخل کابین و قسمت تهویه خودرو: در این مرحله از دستگاهی استفاده می شود که هوای فضای داخل خودرو تصویه شده  و بوی نامطبوع و باکتری ها از بین برود. پس از اینکه داخل دریچه ها و فضای خالی خودرو از بخار استفاده شد دستگاه تصفیه  داخل خودرو قرار می کیرد و لازم است خودرو یک زمان کوتاهی همراه با سیستم تهویه روشن باشد تا عملیات تهویه انجام شود.